Jesteś tutaj
Home > TURYSTYKA > CIEKAWE MIEJSCA > Moherowe Klify idealne dla tych, co lubią adrenalinę

Moherowe Klify idealne dla tych, co lubią adrenalinę

Masz ochotę na maksymalną dawkę adrenaliny? Koniecznie musisz zajrzeć ze swoim rowerem na klify Moherowe. Wspaniałe Cliffs of Moher znane u nas jako Klify Moheru i Moherowe Klify zaliczane są do dziesięciu najpiękniejszych miejsc na rowerową przygodę. Jest to odcinek irlandzkliego klifowego wybrzeża Oceanu Altantyckiego. Klify mają około 8 km długości, w najwyższym miejscu osiągają wyskość 214 m. Jest to jedna z głównych atrakcji Irlandii. To parwdziwy skarb, tak wyjątkowe widoki zapadną w pamięć każdemu turyście, a każdego roku odwiedza tę atrakcję milion osób. Nie do końca jest tak miło, bo co roku ginie tam około 5 osob, zdmuchniętych przez wiatr do oceanu. Podobno w dół leci sie około 7 sekund.

W starożytnym języku Gaelic słowo Mothar oznacza „zniszczony fort”, w 1. wieku p.n.e. stał tam fort. I choć po forcie sprzed dwóch tysięcy lat nie ma śladu, to dał on nazwę skałom, jednym z piękniejszych na świecie.

Co roku Moherowe klify odwiedza tysiące rowerzystów, którzy chcą zmierzyć się z lękiem wysokości i hulającym wiatrem. To jazda dla tych co lubią kosmiczne dawki adrenaliny. Wyprawa tylko dla naprawdę odważnych.

Ja odpadam, mam lęk wysokości.

Źródło: cliffsofmoher.ie, obiezyswiat.org, Zdjęcia: Victor Lucas

Dodaj komentarz

Top