1000 km non stop, 21 przełęczy i 22 000m przewyższeń – Droga do Mont Blanc Mike Cotty’ego

Przekraczanie granic własnych możliwści to wyzwanie dla każdego kto kocha sport. Mike Cotty, ambasodor marki Mavic i Cannondale jest kolarzem specjalizującym się w przekraczaniu granic. W kolarstwie i w sobie samym. 4 sierpnia 2014 podjął alpejskie wyzwanie, jak mówił najtrudniejsze do tej pory. 1012 km i przejazd non stop przez Dolomity, Alpy Wschodnie aż do Alp Szwajcarskich. 21 najtrudniejszych przełęczy górskich i 21 250 m przewyższeń, to Droga do Mont Blanc.

4 sierpnia o godz. 13 Mike Cotty rozpoczął swoją najtrudniejszą próbę. Jak mówi próby tego typu otwierają nowy świat, pozwalają poznać samego siebie na nowo od strony fizycznej i psychicznej. Pomimo lat treningów, przygotowań i poświęcenia nie ma pewności czy próba zakończy się sukcesem. Nie wiadomo kiedy nastąpi granica, której nie da się przekroczyć. Dla Mike Cotty’ego to jest sensem kolarstwa: poszukiwanie granic i póby ich przekraczania. Bo jeśli nie spróbuje, to skąd ma sie o tym dowiedzieć?

Podróż Mike’a rozpoczęła się w Conegliano we Włoszech i zakończyła w Chamonix we Francji. Podróż zakończył po 53 godzinach i 38 minutach jazdy non stop. Podjechał między innymi tak znane przelęcze jak: Giau, Pordoi, Stelvio czy Gavia.

Niebywałe wyzwanie zakończone sukcesem. Warto poznawać granice wlasnych możliwości, a potem je przekroczyć. To właśnie piękno sportu. Czekamy na film z wyzwania Droga do Mont Blanc.

Źródło: mikecotty.co.uk

 

 

 

Posted in Szosa and tagged .

Dodaj komentarz