14 rzeczy, które zmienią się w waszym życiu od kiedy zaczniecie jeździć rowerem

Ktoś lub coś spowodowało, że zaraziliście się rowerową pasją? Rewelacja! Zakładam jednak, że nie zostaliście ostrzeżeni przed pewnymi zmianami, jakie z pewnością zajdą w waszym życiu w związku z nową pasją. Jedziemy gdziekolwiek, na szosę, do lasu, na szlak. Po jeździe wszyscy, my rowerzyści, kolektywnie dziękujemy za to, że odkryliśmy jazdę na rowerze, a z nią radość, wolność i przygodę. No ale przecież nie zawsze tak było…

Ze wszystkimi nowymi pasjami jest tak, że z każdym dniem wzrasta zaangażowanie w temat. Pasja rowerowa nie jest inna. Nagle potęguje się nasze zainteresowanie wszystkim, co związane z rowerem, począwszy od sprzętu, przez ubrania i akcesoria a na zwyczajach skończywszy.

Zróbmy zatem proste podsumowanie tego, co prawdopodobnie przydarzy się wszystkim początkującym rowerzystom w ciągu pierwszego roku jazdy na rowerze, co przydarzyło się także i mnie.

Wasz mózg przestawi się na funkcję „rower”

Świat dwóch kółek wypełni wasze myśli i marzenia. Będziecie myśleć o waszym rowerze, o następnej trasie, o masie ubrań, akcesoriów i gadżetów jakie możecie kupić, bo są Wam oczywiście niezbędne. Jak choćby dziesiąta rowerowa bluzka, czy piętnasta para rowerowych skarpet.

Czasami boli

W pierwszym okresie po jazdach okaże się, że bolą was mięśnie, o których wcześniej nie mieliście pojęcia. I nie przypuszczaliście, że mogą boleć aż tak, że nie będziecie mogli chodzić. Fakt jest taki, że ból trzeba przyjąć w pakiecie z pasją rowerową.

Zmienią się twoje priorytety

Nagle zdacie sobie sprawę, że wszystkie zaoszczędzone pieniądze chcecie wydać swoją rowerową pasję, nawet jeżeli oznacza to rezygnację z wyjścia na nocną balangę, czy wizyty z wizyty w SPA.

Będą wam drętwiały tyłki

Na pierwsze jazdy będziecie zapewne ubrani w zwykłe spodenki lub legginsy. Szybko jednak odkryjecie i będziecie błogosławić tego, kto wynalazł wkładki do rowerowych spodenek. Kiedy już przezwyciężycie niechęć do obcisłych spodenek z wkładką, w których będziecie wyglądać jak z pełnym pampersem, wasze życie stanie się łatwiejsze. Tyłek będzie bolał mniej.

cafeheroWasze myśli i rozmowy wypełnią sprawy rowerowe

Przeproście rodzinę i znajomych, muszą wam wybaczyć. Rower i jazda na rowerze będzie pierwszą rzeczą, która w rozmowach będzie cisnęła się wam na usta. Kiedy ktoś spyta jakie macie plany na weekend w ułamku sekundy przyjdzie wam do głowy rower.

Możecie pożegnać się z wolnym miejscem

Odzież rowerowa jest coraz bardziej stylowa i urozmaicona. Łatwo dać się ponieść i kupić kolejną cudną bluzkę, spodenki, rękawiczki czy skarpety. Szybko okaże się, że na rowerowe ubrania potrzebujecie nowej szafy.

Rower ma swoją rolę

Twój nowy rower może być czyściutki, śliczny i drogi. I z pewnością przyniesie wam radość. Szybko jednak zrozumiecie jaka jest jego właściwa rola. Wszystko jedno czy jest to rower górski, szosowy czy miejski. Każdy z nich nadaje się do jednego celu. A wtedy stwierdzisz, że potrzebujesz kolejnego roweru. Prosta zasada mowi, że każdy rowerzysta ma rowerów N+1, gdzie N to liczba aktualnie posiadanych rowerów.

http-%2F%2Fcoresites-cdn.factorymedia.com%2Ftwc%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F02%2Fcycle-chain-ring-tattoo-on-leg-680x467Twoje nogi już nigdy nie będą takie same

Siniaki, odrapania, „pocałunek” łańcucha na łydce i kolarska opalenizna będą z wami w dni powszednie i święta. Przyzwyczaj się, to znaczniki rowerzysty. Inni kolarze będą kiwać głową ze zrozumieniem i uznaniem.

Odkryjesz jak wielki jest świat

Nie ma znaczenia czy pojedziecie na rowerze daleko, czy tuż za próg, w najbliższe okolice. Na dwóch kołach znajdziecie całkiem nowe miejsca. Wszystkie drogi, dróżki, ścieżki stoją przed wami otworem. Przekonacie się, że na rowerze odkryjecie takie miejsca, o których istnieniu nie mieliście pojęcia.

Uświadomicie sobie, że miłość nadchodzi

Zapewne nie zdawaliście sobie sprawy z tego, że rower można obdarzyć uczuciem. Będziecie o niego dbać, tęsknić za nim, kochać go i mieć z nim mnóstwo zabawy. I oczywiście czule go nazwiecie.

WicieraczkaTwój dom zyska rowerowy styl

Nie dacie rady powstrzymać się do bycia rowerzystą tylko poza domem, na szlaku, na wycieczce. Jazda na rowerze zawładnie także waszym domem. Pamiętam jak jakiś czas temu w sieci Biedronka pojawiły się wycieraczki z rowerem. Jak Polska długa i szeroka media społecznościowe obiegły dziesiątki zdjęć zakupionych przez was wycieraczek.

Odkryjesz cudowny WD40

Pewnie nigdy wcześniej nie pomyśleliście, że polubicie czyszczenie błota i innych brudów. No ale przecież mycie takiego przyjaciela jakim jest rower to już zupełnie inna sprawa. Odkryjecie przyjemność w dopieszczaniu roweru, myciu i smarowaniu.

Staniecie się mechanikami amatorami

Zestaw kluczy imbusowych stanie się waszym towarzyszem i pomocnikiem. Z zestawem niezbędnych narzędzi staniecie się początkującymi mechanikami i stale będziecie chcieli uczyć się więcej.

Odległość sprawia, że miłość rośnie

Nie dowiecie się jak bardzo kochacie swój rower dopóki za nim nie zatęsknicie. A kiedy już to zrozumiecie doceniajcie każdą chwilę spędzoną razem. Z rowerem oczywiście 😀

Rower to wolność, pasja i tak łatwo go pokochać.  Spędzajcie z nim jak najwięcej czasu i nich to będzie czas najlepszej przygody :D.

A jak wasze życie zmieniło się od kiedy jesteście rowerzystami?

Źródło: totalwomenscycling.com, zdjęcia: internet

Posted in BLOG and tagged .

Dodaj komentarz