3 powody, dla których warto wrócić na ulubiony szlak mtb

Wiele osób zapyta czy warto wracać na znane już szlaki rowerowe mtb? Wydawać by się mogło, że nie czeka tam na nas nic nowego. Znamy okolicę, widoki i układ drzew na trasie. Palnując wyjazd z rowerami szukamy zazwyczaj miejsc, gdzie nas jeszcze nie było. Oczywiście odkrywanie nowych szlaków jest niezwykle inspirujące. Ja również planując wyjazdy rowerowe staram się jechać inaczej niż dotychczas i szukać nowych ścieżek. Warto jednak zajrzeć czasem do miejsc, które już znamy. Pojechać na szlak mtb, który znamy. Dlaczego?

Są trzy główne powody.

 

Po pierwsze: przejechanie tej samej trasy jest wskaźnikeim tego, jakie zrobiliśmy postępy w jeździe na rowerze. Ogromną satysfakcją jest powrót do sekcji, których przejazd był poza naszym zasięgiem, a teraz radzimy sobie z nim.

Po drugie: pokonując kolejny raz ten sam szlak, kiedy nasze umiejętności są lepsze niż poprzednio zachowujemy się w inny sposób. Zaczynamy jechać szybciej, pewniej wjeżdżamy w zakręty, śmielej pozwalamy sobie na singletrackach. Okazuje się, że ten sam szlak czujemy inaczej, a jazda po nim ma inny, lepszy smak.

Po trzecie: szlaki, które znamy są idealne do szlifowania naszych umiejętności. Wiedząc, co czeka nas na trasie możemy skupić się na utrzymywaniu prowidłowej pozycji ciała i doskonaleniu techniki.

  

Poczujemy wielką satysfakcję w momencie, gdy okaże się, że to, co wydawało się trudne teraz takim nie jest. Każde nowe rowerowe doświadczenie rozwija nasze umiejętności. Nie unikajmy zatem sprawdzianu na znanych nam szlakach. Często wracam do miejsc, z którymi mam niewyrównane rowerowe rachunki. Mierząc się na nowo ze starym szlakiem, zawsze wygrywam. Wracając do głównego pytania, czy warto wracać na znane nam szlaki mtb? Jest tylko jedna odpowiedź: tak, warto!

Źródło: AoifeGlass, zdjęcia: background-pictures.picphotos.net, suedtirol.info

 

 

 

Posted in MTB and tagged .

Dodaj komentarz