3EPIC – Maraton Trzech Szczytów, mtb w sercu Dolomitów

W sercu Dolomitów w jesiennej scenerii, 5 września 2015 roku, rozegra się pierwsza edycja 3EPIC – Tre Cime di Lavaredo MTB Marathon. Nazwa maratonu nawiązuje do trzech legendarnych szczytów znajdujących się w masywie Tre Cime di Lavaredo (Cima Ovest 2973 m n.p.m., Cima Grande 3003 m n.p.m., Cima Piccola 2857 m n.p.m.), gdzie będą poprowadzone trasy wyścigu.

Start i meta wyścigu znajdować się będzie w Auronzo di Cadore, jednego z głównych miast Alp Weneckich. Do wyboru będą dwie trasy, dłuższa: 85 km z 3400 m przewyższeń i krótsza: 56 km z 2200 m przewyższeń. Na obu trasach zawodnicy zmierzą się ze słynną wspinaczką znaną z Giro d’Italia, czyli drogą na Tre Cime di Lavaredo.

Organizatorzy postanowili stworzyć imprezę z przesłaniem mając na uwadze 100 rocznicę wybuchu I Wojny Światowej. To znakomita okazja do pokazania miejsc związanych z wojną, takich jak Monte Piana, czy Piave gdzie odbyła się słynna Bitwa nad Piawą. Massimo Panighel, prezes Pedali di Marca, organizatora maratonu, zaznacza, jak ważne jest dla nich poprowadzenie wyścigu miejscami związanymi z historią, to dobry sposób na upamiętnienie żołnierzy broniących Włoch. „Dzięki współpracy z gminą Auronzo udało się stworzyć trasę wyjątkową – dodał Panighel – Zawodnicy będą mieli możliwość przejechania drogami zamkniętymi dla ruchu, między innymi pokonają wspinaczkę starą drogą wojskową Forcella Alta – Monte Piana”

Niezwykła historia regionu, piękne Dolomity i jesienne krajobrazy, to elementy, które zapowiadają wyjątkowy maraton mtb.

Źródło i zdjęcia: www.3epic.it, www.mtbcult.it, www.tech-cycling.it.

Posted in MARATONY EUROPA, MTB and tagged , .

Dodaj komentarz