Ale szprychaBez kategorii Bike Orient – rajd na orientację, to brzmi ciekawie

Bike Orient – rajd na orientację, to brzmi ciekawie

0 Comments

Pomysł na Bike Orient zrodził się, gdy prezes firmy produkującej rowery pomyślał, że życie byłoby bardziej ekscytujące dzięki „rajdowi na orientację”, który pomógłby młodym ludziom pozbyć się monotonii i negatywności.

Wyścig to jednodniowe wydarzenie, podczas którego młodzi ludzie (w wieku 14-25 lat) rejestrują się na przejażdżkę rowerem przełajowym, która obejmuje drogi, szlaki, obszary dzikiej przyrody i ulice miast. Trasa jest oznaczona wieżami o różnych kolorach i wzorach, aby wskazać poszczególne rodzaje terenu.

Bike Orient odbywał się już w takich miastach jak Londyn, Karolina Południowa czy Nowy Jork. Została uznana za jedną z najlepszych imprez w swojej kategorii przez Equinox Fitness Club w Nowym Jorku i zorganizowana przez Oikos Skincare Company w Davie.

Miłośnicy rowerów i niektórzy rowerzyści przyjeżdżają do tego rowerowego orientu, aby pojeździć wśród pięknej przyrody i wziąć udział w wyścigu rowerowym z przeciwnikami.

Podczas gdy rowerzyści ścigają się, cieszą się także pięknem lasów, pięknymi jeziorami i spokojną atmosferą.

Bike Orient to wyścig rowerowy, w którym bierze udział zespół rowerzystów, którzy muszą podążać za wskazówkami na swoich rowerach, aby dotrzeć do mety. Impreza przeznaczona jest dla dwuosobowych drużyn, a wyścig podzielony jest na cztery etapy, które rozłożone są na łącznym dystansie do 100 kilometrów.

Bike Orient to rajd zrzeszający pasjonatów rowerów, którzy uwielbiają odkrywać nowe miejsca i aktywnie spędzać czas. Członkowie przejażdżki wybierają jedną trasę, a następnie wykorzystują swoje umiejętności, aby z góry ją wytyczyć, zaznaczając każdy zakręt, punkt zainteresowania i punkt orientacyjny.

Pierwszy etap rozpoczyna się od posiadania przez każdego członka zespołu mapy biegu na orientację, z której będzie korzystał podczas trwania rajdu. Mapa orientacyjna daje im podstawowe instrukcje, takie jak „znaleźć remizę strażacką” lub „iść zaraz za biegaczem”. Stamtąd będą wiedzieć, co będzie dalej, dopiero w miarę pokonywania trasy – ale z pomocą tych map ma potencjał na ekscytujące chwile!

Po raz pierwszy odbył się wyścig rowerowy dla najbardziej oddanych miłośników „bike orient”.

Wydarzenie to miało na celu upamiętnienie 145. rocznicy wyścigów kolarskich we Francji. Pirenejskie miasta chcą mieć pewność, że nadal będą organizowane zawody, a jazda na rowerze pozostaje centralnym elementem codziennego życia na tym obszarze.

Organizatorzy imprezy stanęli przed dwoma poważnymi problemami. Po pierwsze, znalezienie miejsca, które będzie wystarczająco bezpieczne, aby mogli rozbić namioty i spędzić noc. Po drugie, musieli znaleźć duże miejsce, które pomieściłoby wszystkich uczestników i ich rowery.

Jechaliśmy na obrzeżach Lublany w niezwykle przyjemny zimowy poranek w Słowenii. Trasa była stosunkowo płaska i nasłoneczniona, więc dość łatwo było utrzymać bardzo dużą prędkość przez większą część jazdy. Widzieliśmy jelenie pasące się na trawiastych zboczach i kozy wędrujące w dolinie pod nami.

To ciekawy wyścig, który został zapoczątkowany przez duński klub kolarski w latach 70-tych. Wyścig zaczyna się i kończy w sklepie rowerowym Orient w Kopenhadze, co czyni ten wyścig całkiem fajnym.

W Bike Orient uczestnicy ścigają się po opuszczonym torze kolejowym do centrum Kopenhagi na publicznych rowerach, które następnie sprzedają, aby zebrać pieniądze na cele charytatywne. To świetny sposób, aby wyciągnąć ludzi z samochodów i przesiąść się na rowery!

Biegi na orientację to sport polegający na poruszaniu się po terenie z punktem początkowym i końcowym. Jest popularny w Europie, Ameryce Północnej, Federacji Rosyjskiej i krajach nordyckich.

Biegi na orientację to inny rodzaj sportu niż te, które są częściej oglądane w telewizji. Większość imprez zorientowanych na rower jest organizowana przez kluby rowerowe lub inne organizacje rowerowe. Zorganizowano również wiele rodzajów imprez, takich jak rodzinne zawody na orientację, biegi na orientację w pozycji leżącej, wyścigi na orientację na rowerach górskich, a nawet wyścigi sprinterskie w mieszanym terenie.

Osoby zainteresowane udziałem w tego typu wyścigach często muszą najpierw do tego poćwiczyć, więc czy jest lepsze miejsce do ćwiczeń niż na torze wyścigowym?

Bike Orient to bieg na orientację dla fanów rowerów i rowerzystów, który odbędzie się na Węgrzech 24 czerwca. Rajd rozpocznie się w centrum miasta i poprowadzi uczestników przez miasto do miejsca, z którego nie da się przejść dalej. Jest organizowany przez DOGECOIN, jeden z największych klubów kolarskich w Europie, we współpracy z Adventure Cycling Association Budapest Chapter.

Wydarzenie to będzie wielką przygodą dla rowerzystów-amatorów, miłośników jednośladów i zawodników wyczynowych. Bike Orient to także szansa dla ludzi, aby dowiedzieć się o najlepszym klubie kolarskim na Węgrzech i otrzymać od nich wskazówki dotyczące treningu lub nowe członkostwo!

Wydarzenie organizowane jest przez różne zespoły kolarzy, które będą próbowały ustanowić najlepszy czas w swoich kategoriach. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich rowerzystów, ze szczególnym uwzględnieniem kolarzy elitarnych i weteranów.

Bike Orient to coroczny rajd, który służy jako platforma do zaprezentowania umiejętności kolarskich uczestników. Jest przeznaczony dla wszystkich poziomów zainteresowania, od sportowców wyczynowych, entuzjastów rowerów i rodzin. Ma również komponent międzynarodowy, a różne części odbywają się w różnych krajach.

Tegoroczny Bike Orient będzie składał się z 10 wydarzeń w Rosji i na Ukrainie, w tym trzech wyścigów Pucharu Świata w Moskwie, regionie moskiewskim i na Krymie.