Co mnie zachwyciło, zaciekawiło i zadziwiło na kieleckich targach Bike Expo 2016

Kielce Bike Expo 2016 za nami.  Parafrazując wpis z pierwszej encyklopedii autorstwa Benedykta Chmielowskiego „rower jaki jest każdy widzi”, tak więc na targach więcej uwagi poświęcam nie  rowerom, a  temu, co mnie zachwyci, zaciekawi, zadziwi i zainspiruje.

Zainspirowało…

Zainspirowała mnie się kolekcja rowerów miejskich firmy Leader z serii Pin Up Girl . Już sama nazwa miło kojarzy się z kobiecością, urokiem, radością i seksapilem. Taki rower chcę mieć! Ja, typ sportowca, kobieta, która ma w szafie więcej ubrań sportowych niż czegokolwiek innego oraz jedną wyjściową spódnicę, nagle zapragnęłam włożyć zwiewną sukienkę, letnie koturny, pomalować usta na czerwono i pojechać rowerem Pin Up Girl w miasto. To jest inspiracja! Rewelacyjne wzornictwo od babeczek począwszy, przez arbuza, kwiatki, kratkę po wzory łowickie. Wszystko ze smakiem, kolorystyka pastelowa w klimacie rysunków Pin Up Girl. Jeden model jest szczególnie dla mnie: z czaszkami :D.

Zachwyciło…

Zachwyciła mnie kolekcja damskich ubrań na sezon 2017 firmy Pearl Izumi. Dominują  w niej moje ulubione kolory: amarantowy, szary, turkus i pomarańczowy. Firmę znam i lubię, nie ma co kryć ubrania mają fantastyczne. To, co zobaczyłam w propozycji na przyszły sezon zachwyciło mnie. Materiały jak to u nich, znakomite, a najbardziej cenię ich za krój kobiecych strojów. W ich koszulkach i spodenkach wygląda się jak milion dolarów bez względu na rozmiar biustu, talii i bioder. Brawo!

Kolekcja Pearl Izumi 2017

Kolekcja Pearl Izumi 2017

Zaciekawiło…

Zaciekawiła mnie mini kolekcja ubrań ULKi.narower. Cieszy mnie fakt, że są młodzi , którym się chce. Chce im się wymyślić ubranie i przejść nie łatwy przecież, złożony proces od pomysłu do realizacji. ULKi zagarnęło moje serce szarą bluzą, taką jak lubię, prostą, okraszoną ciekawymi detalami i oczywiście elementami odblaskowymi. W kolekcji znalazła się też bielizna.  Czekam na dalszy rozwój firmy.

Zaciekawiło

Zaciekawiła mnie przerzutka elektroniczna shimano Di2, gdzie jedna manetka obsługuje dwie przerzutki. Zupełnie jak w profesjonalnych rowerach światowej czołówki zawodników. Pstryk i już, pstryk, pstryk. Super. No tak, tylko co z baterią? A jak się rozładuje gdzieś po drodze? Albo coś tam się uszkodzi w tym małym urządzeniu? Pytania póki co bez odpowiedzi. Z pewnością jest to przyszłość osprzętu rowerowego, jak ze wszystkimi nowinkami bywa. Kto będzie chciał się polansować na dzielni może już dziś kupić rower z Di2.

Zadziwiło..

Zadziwił mnie pomysł firmy Camelbak na nerkę z bukłakiem.  Nerka jest dosyć duża, pojemność bukłaka to 1,5 litra, oprócz bukłaka są jeszcze komory na podręczny bagaż: klucze, dętkę, zwijaną kurtkę itp. Nie jestem przekonana czy chciałabym na trasę pojechać z takim obciążeniem umieszczonym na talii. Wydaje mi się, że byłoby to nieporęczne i niekomfortowe. Jeżdżę z małą nerką i wiem, że może być upierdliwa, a kiedy jeszcze miałaby w sobie półtora litra napoju? Nie, dziękuję.

Nerka Camelbak

Zachęciło…

Do przetestowania tych produktów zachęcił mnie fakt, że pochodzą od polskiego producenta. Mam nadzieję, że produkty sprawdzą się w testach, bo ceny mają konkurencyjne. W sezonie jesienno – zimowym potrzeba sporo środków do pielęgnacji roweru, jeśli więc Bike on Wax pomyślnie przejdzie próbę, będzie miał we mnie lojalną klientkę.

Produkty Bike on Wax

Produkty Bike on Wax

Sen na jawie…

Kiedy zobaczyłam mój wyśniony rower na żywo, to zaniemówiłam z wrażenia. Co za cudo! Wszystko mi się w nim podoba! Na żywo jest jeszcze śliczniejszy niż na zdjęciach. Bianchi w kultowym kolorze… moje szosowe marzenie 🙂

Moje marzenie

Moje marzenie

Targi Kielce Bike Expo 2016 były rekordowe jeżeli chodzi o ilość wystawców. Przez całe targi była obecna Maja Włoszczowska, nasza wspaniała mistrzyni. To robi wrażenie. Życzę branży rowerowej, żeby rozwijała się tak dynamicznie jak w ciągu ostatnich lat.

Do zobaczenia za rok!

Posted in AKCESORIA, BLOG and tagged , .

2 Comments

Dodaj komentarz