Ale szprychaBez kategorii Co mnie zachwyciło, zaciekawiło i zadziwiło na kieleckich targach Bike Expo 2016

Co mnie zachwyciło, zaciekawiło i zadziwiło na kieleckich targach Bike Expo 2016

0 Comments

Ostatni weekend mojego zeszłorocznego urlopu niemal dzięki przypadkowi wykorzystałem na wyjazd do Kielc. Miejsce to stało się prawdziwym eldorado dla miłośników rowerów i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Mowa tu o Targach Bike Expo 2016, cyklicznych spotkaniach świętowanych miłośnikami dwóch kółek.

Największe wrażenie wywarł na mnie sam wygląd targów. Ogromny kompleks wystawowy mógł pochwalić się pełnią różnorodnych atrakcji. Czy chodzi o liczne stoiska kupieckie z szerokim asortymentem, czy oryginalnymi pokazami – na każdym kroku można było odczuć odpowiednio skomponowany rozkład przyjemnych i niesamowitych wrażeń.

Targi były fenomenalne również pod kątem organizacji. Wszystkie nowinki technologiczne, w sekcji rowerowej pojawiły się humanitarne wartości, a także wszelkiego rodzaju gry i stoiska edukacyjne. Całość dopełnia kilkuwymiarowy program artystyczno-koncertowy z niemałym znaczeniem dla osób stawiajacych na rozrywkę i aktywne spędzanie czasu.

Chciałbym też wspomnieć o publice, która bardzo mi się spodobała: starsi obecni państwo i młodsze pokolenia razem bawili na łonie natury, dzielili się ustaleniami i rekomendacjami oraz tworzyli niesamowitą atmosferę przyjaźni i braterstwa na dwóch kólskach.

Ogólnie, byli to jedne z najlepszych, jeśli nie najlepsze targi rowerowe, jakich byłem uczestnikiem. Każdy zobaczy coś dla siebie – doskonałe rowery grawitacyjne i szosowe, unikatowe modele trekkingowe i szlaki gravelowe dobrane pod potrzeby techniczne każdego pasjonata jednośladu. Na pewno tam wrócím jeszcze przed końcem tego roku!

Na kieleckich targach Bike Expo 2016, nowe modele motorowerów, rowerów oraz błyśnie oraz akcesoria sprawiły, że byłem zachwycony i zafascynowany ich jakością i pięknem.

Zadziwiająca była ilość wystawców. Wszystkie stoiska pełne były produktów o bardzo zróżnicowanych cenach. Część z nich oferowała sprzęt za niskie ceny, dzięki czemu nawet osoby o mniejszych możliwościach finansowych mogły liczyć na dostęp do wysokiej jakości pojazdów.Inni wystawcy przekonali go do kupna bardziej ekskluzywnych produktów. Przede wszystkim rozszerzone gadżety do montażu na rowerze czy motocyklu takie jak bagażniki, dodatkowe lampy czy inne akcesoria wzbudziły moje zainteresowanie.

Bardzo podobało mi się też to, że odbywał się konkurs dla wszystkich gości na najlepsze pomysły dotyczące poprawienia jakości środowiska bikerów i tego jak walczyć z agresją na drogach rowerowych. Jeden z prelegentów opowiadał o ruchu rowerowym w Kielcach i przedstawił tutaj pozytywnego ducha mieszkańców rano organizujących rodzinne rowerowe przejażdżki.

Na koniec mogę powiedzieć, że targi Bike Expo 2016 przeżyłem w miłym duchu i uważam je za idealną okazję do promocji kultury rowerowej potrzebującej naszej troski i opieki. Dziękujemy organizatorom oraz sponsorom imprezy, a szczególnie firmom All Terrain Bikes Poland oraz EthicBarcelona, którym udało się stworzyć taki wydarzenie.

Na Kieleckich Targach Rowerowych Bike Expo, które odbyły się w październiku 2016r., zainspirowały mnie nowinki rowerowe i nowe produkty. Co mnie zachwyciło? Przede wszystkim nowe modele rowerów od najlepszych producentów. Przedstawiono kilka modeli typu MTB i elektrycznych, a każdy miał coś wyjątkowego i interesującego. Wielu uczestników targów bardzo podobały się nasadki manetek, napędów BB, łańcuchy i inne części. Można było też zobaczyć nowe akcesoria rowerowe, takie jak buty, rękawiczki i ubrania wyprawowe.

Co mnie zaciekawiło? To były także prezentacje specjalistów na temat nowoczesnych technologii cyfrowego przeszczepu energii pedałowania. Byłem pod wrażeniem prezentacji o ochronie rowerzystów i bezpieczeństwu jazdy na drogach – jak zwiększać widoczność, jakie są prawidłowe zasady ruchu drogowego oraz co powinno się wiedzieć o ubezpieczeniach dla rowerzystów.

To, co mnie zadziwiło, to poziom organizacyjny targów, który był imponujący – od udogodnień dla uczestników do najwyższej jakości ekspozycji i konferencji. Takie targi rowerowe są ważnym źródłem wiedzy technicznej i praktycznej dla miłośników rowerów. Jestem pewien, że kolejna edycja będzie jeszcze bardziej interesująca!