Dolina Aosty – alpejski rowerowy raj z widokiem na Matterhorn i Mont Blanc

Okolice La Thuile to alpejski rowerowy raj. To włoska miejscowość położona w regionie Doliny Aosty, w obszarze wysokogórskim, obejmującym najwyższe partie Alp ze szczytami Mont Blanc, Matterhorn, Monte Rosa. La Thuile 12 i 13 lipca będzie gospodarzem 4. edycji Enduro World Series 2014, na której spotka się światowa elita zawodników enduro. Światowej rangi zawody, to idealna okazja do pokazania ogromnego potencjału rowerowego, jaki tkwi w okolicznych terenach. Do promocji rejonu La Thuile i  zawodów enduro zaproszono znanych pasjonatów mtb Ankę i Svena Martinów. Małżeństwo Martin mieszka w Nowej Zelandii, a na co dzień organizują wyprawy rowerowe w różne zakątki świata.

La Thuile organizując zawody światowej rangi ma szansę wypromować okoliczne tereny doskonałe do jazdy mtb. Dolina Aosty to wspaniale miejsce dla miłośników prawdziwych wyzwań. Osiąganie kolejnych przełęczy na wysokościach powyżej 2000 m, po godzinach spędzonych na rowerze, to najlepszy sposób, aby nacieszyć się zapierającymi dech widokami na lodowce i dzikie górskie krajobrazy. To okazja do bólu i radości jednocześnie. Bólu po trudnej trasie, radości z jej pokonania i możliwości podziwiania spektakularnych panoram. 

Okolice La Thuile to kilometry szlaków rowerowych, kamienistych single-tracków, krętych, malowniczych ścieżek pośród łąk i jezior. W tych okolicach możesz zapomnieć o lesie, ziemia jest jałowa, przestrzeń otwarta i wiatr hula dookoła. Do dyspozycji rowerzystów są kolejki linowe, można nimi dojechać do oznakowanych szlaków rowerowych o różnym stopniu trudności. Na miłośników mtb czeka tu 220 km tras. Do dyspozycji są oczywiście wypożyczalnie rowerów.

Jednym z pomysłów, który mnie urzekł jest szkółka jazdy mtb. Teren szkółki przygotowany jest między innymi do nauki techniki skoków, instruktorzy pomogą w nauce przyjmowania prawidłowej pozycji na rowerze, można również uczyć się jazdy po slalomie. 

Po trudach jazdy w tym wymagającym i pięknym terenie możemy odpocząć w jednym z licznych hoteli przyjaznych rowerzystom.

Szczegóły: La Thuile

Źródło i zdjęcia: La Thuile, enduro-mtb.com

 

 

 

Posted in CIEKAWE MIEJSCA, TURYSTYKA and tagged , .

Dodaj komentarz