MTB jak marzenie – pasmo Huayhuash w peruwiańskich Andach

Trzech młodych rowerzystów mtb z Colorado postanowiło zmierzyć się Huayhuash, pasmem górskim w peruwiańskich Andach. To miejsce uważane jest za jedno z najpiekniejszych na ziemi. Na początku 2014 roku Thomas Woodson, Joey Schusler i Sam Seward spakowali  rowery, namioty, niezbędne wyposażenie i polecieli do Peru. Gdzieś w małej wiosce zrobili zaopatrzenie, pożegnali się z ostatnimi oznakami cywilizacji i wsiedli do autobusu. Po całodniowej jeździe dotarli do miejsca, gdzie zaczynała się ich prawdziwa przygoda. Przez pierwsze dwa dni pedałowali w deszczu, niestety pora deszczowa jest bezlitosna.

Huayhuash przywitało ich kamienistymi serpentynami prowadzącymi na drugą co do wysokości przełęcz tej wyprawy. Wprowadzając rowery zastanawiali się, jak będzie wyglądać pokonywanie innych przełęczy.

Spali w namiotach przy dźwiękach pękających lodowców i seraków. Codziennie rano wyruszali w drogę w zimnie, w mokrych butach czekając na lepsza pogodę. Deszcz i grad nadchodziły codziennie o 15.00. Zmuszało to chłopaków do robienia przez, rozbijania namiotu, przygotowywania posiłku i czekania na lepszą pogodę przy grze w karty. Pomimo nie najlepszej pogody widoki zapierające dech w piersiach motywowały ich do dalszej jazdy, a to wszytko na wysokościach ponad 4 000 m n.p.m.

Fantastyczna przygoda w peruwiańskim Huayhuash trwała tydzień. 7 dni na zupełnym odludziu, gdzie zdani byli tylko na siebie. 7 dni w błocie, po kamieniach, sam na sam z dziką i przepiękna naturą.

Poświęćcie 13 minut na obejrzenie tego fantastycznego filmu. Chłopcy opowiadają w nim o swojej wyprawie. O tak cudownym mtb można tylko marzyć… lub wybrać się do Peru.

 Źródło i zdjęcia: www.outsideonline.com 

 

 

Posted in MARATONY ŚWIAT, MTB and tagged .

Dodaj komentarz