Imana Wild Ride – maraton na najpiękniejszym wybrzeżu świata

Imana Wild Ride to maraton mtb odbywający się w RPA na nieskażonym i jednym z najpiękniejszych wybrzeży na świecie. Impreza potrwa od 27 do 31 lipca 2015.

Wyścig Imana Wild Ride organizowany jest od 2000 roku. Bardzo istotnym elementem imprezy jest współpraca organizatorów i miejscowej społeczności w ramach pomocy najuboższym gminom. Sponsor tytularny Iamana Foods pomaga przy budowie pomieszczeń i obiektów edukacyjnych. Podczas wyścigu kolarze wpłacają datki na rzecz Wild Ride Education Company, która zbiera fundusze na cele edukacyjne, budowanie sal do nauki w najbiedniejszych gminach wiejskich. Pozyskiwane środki wykorzystywane są wyłącznie na cele edukacyjne. Nie ma kosztów administracyjnych, ponieważ prace wykonywane przez organizatorów to wolontariat.

Trasa wyścigu prowadzi dzikim wybrzeżem bogatym w faunę, flory i z zapierającym dech widokami. Maraton wystartuje w Great Kei River, około 80 km na północ od East London położonym na wschodnim wybrzeżu RPA, a zakończy się 4 dni później i 200 km dalej w Umngazi River Bungalows. Od miejsca startu zawodnicy pojadą pierwszego dnia do Kob Inn (dzień 1=43 km) i kolejno do: The Haven (dzień 2=47 km), Ocean View Coffee Bay (dzień3=46 km) and Umngazi River Bungalows (dzień 4=63 km). Ze względu na charakter trasy nie można jej oznakować. Zawodnicy dostają zalaminowane mapy i szczegółowe instrukcje na każdy dzień. Uczestnicy są zachęcani do jazdy wzdłuż wybrzeża, choć zdarza się, że trasa w głębi lądu jest szybsza. Jednak ideą wyścigu jest ściganie się z falami, czyli w pasie nadmorskim. Jazda w głąb lądu zalecana jest tylko w przypadku koniecznym, gdy w pasie nadmorskim nie ma możliwości jazdy.

Ściganie się w tak pięknych miejscach to prawdziwa przyjemność, a kiedy wiąże się to z pomocą radość jest tym większa.

Źródło: www.wildride.co.za Zdjęcia: internet.

Posted in MARATONY ŚWIAT, MTB and tagged , .

Dodaj komentarz