Inspiracje brytyjskiego kobiecego kolarstwa

Wielka Brytania ma szczęście do zdolnych kolarek, wiele z nich to wielokrotne medalistki olimpijskie, mistrzostw świata, Europy czy pucharu świata. Po osiągnięciu sukcesu są inspiracją dla wielu młodych pasjonatek kolarstwa, a kto dla nich był inspiracją? Oto wypowiedzi Tracy Marie Moseley, Manon Carpenter,  Elizabeth Armitstead , Katy Curd i Katie Archibald.

tracy moseleyTracy Marie Moseley (ur. 12 kwietnia 1979) − brytyjska kolarka górska, czterokrotna  medalistka mistrzostw świata, pięciokrotna medalistka mistrzostw Europy i dwukrotna zdobywczyni Pucharu Świata – „Nie mam nikogo w szczególności, natomiast mam ogromny szacunek dla każdego, kto naprawdę ciężko pracował i osiągnął cele, które sobie wyznaczył. Korzystaj w pełni ze swoich możliwości i swojego życia!”

Manon carpenterManon Carpenter (ur. 11 marca 1993) − brytyjska kolarka górska, dwukrotna medalistka mistrzostw świata, medalistka Pucharu Świata w Dowhillu – „Nie dorastałam z bohaterami sportowymi, natomiast zawsze słyszałam o jednej osobie, o Anne Caro-Chausson (francuska kolarka górska i BMX, mistrzyni olimpijska i wicemistrzyni świata w BMX oraz wielokrotna złota medalistka mistrzostw świata i Europy w kolarstwie górskim.). Ona osiągnęła tak wiele w swojej karierze, ma na koncie niezliczone Mistrzostwa Świata MTB wraz ze złotym medalem olimpijskim”

LONDON, ENGLAND - JULY 29:  Silver medallist Elizabeth Armitstead of Great Britain celebrates during the Victory Ceremony after the Women's Road Race Road Cycling on day two of the London 2012 Olympic Games on July 29, 2012 in London, England  (Photo by Bryn Lennon/Getty Images)

Elizabeth Mary Armitstead (ur. 18 grudnia 1988) – brytyjska kolarka torowa i szosowa, pięciokrotna medalistka mistrzostw świata – „Inspiruje mnie moja siostra. Pracuje społecznie na rzecz upośledzonych dając im szanse na lepsze życie i myślę, że to jest to, o co w tym wszystkim chodzi. Doceniam to, co mam i zawsze dążę do lepszego zarówno w życiu sportowym jak i reszty mojego życia”

Katy CurdKaty Curd (ur. 27 kwietnia 1989) – brytyjska kolarka górska, dwukrotna medalistka mistrzostw świata, a także mistrzyni Europy – „Tracy Moseley. Bardzo mi pomogła od kiedy zaczęłam się ścigać. Jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej rozsądnych ludzi jakich kiedykolwiek spotkałam. Tracy jeździ w pięknym stylu i przez lata wiele się od niej nauczyłam”

Katie archibaldKatie Archibald (ur. 12 marca 1994) – brytyjska kolarka torowa, dwukrotna medalistka mistrzostw świata i mistrzyni Europy – „Sarah Storey (brytyjska niepełnosprawna pływaczka i kolarka. Pięciokrotna mistrzyni paraolimpijska w pływaniu. Dwukrotna mistrzyni paraolimpijska w kolarstwie z Pekinu w 2008 roku oraz czterokrotna z Londynu w 2012 roku) Ona ma całkowitą kontrolę nad wszystkim, co robi”

Źródło: totalwomenscycling.com. Zdjęcia: internet.

Posted in BLOG and tagged , .

Dodaj komentarz