Inteligentne pedały zaprezentowane na targach technologii CES 2015

Firma Connected Cycle posiada w swojej ofercie pedały wielofunkcyjne. Oprócz funkcji oczywistej, czyli wprawiania roweru w ruch, na co dzień automatycznie zarejestrują Waszą trasę, prędkość, przewyższenia i spalone kalorie. Dane są przesyłane do aplikacji dostępnych w smartfonach. Dodatkową funkcją pedałów jest powiadamianie właściciela w momencie, gdy rower jest przenoszony z miejsca na miejsce, można również zlokalizować swój rower w dowolnym momencie, a wszystko to dzięki wbudowanemu GPS.

Pedały wykonane z aluminium przeznaczone są do samodzielnego montażu, generują własną energię podczas pedałowania i działają na własnym połączeniu internetowym. Nie ma potrzeby ładowania baterii i noszenia telefonu podczas jazdy.

Instalacja zajmuje mniej niż dwie minuty i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności mechanicznych. Założyć pedały łatwo, natomiast zdemontować je można tylko przy pomocy specjalnie zakodowanego klucza, który posiada właściciel roweru.

Powstał również projekt montowania tych pedałów w rowerach z wypożyczalni miejskich.

Premiera pedałów miała miejsce na targach technologii Consumer Electronics Show 2015, które odbyły się na początku stycznia w Las Vegas. Firma Connected Cycle została założona w Paryżu w 2013 roku i prowadzi działania mające na celu tworzenie innowacyjnych technologii dla rowerów miejskich.

Źródło: connectedcycle.com. Zdjęcia: internet.

Posted in AKCESORIA and tagged .

Dodaj komentarz