Jolanda Neff śliczna zwyciężczyni Pucharu Świata MTB 2014

24 sierpnia 2014 Jolanda Neff, młoda szwajcarska kolarka górska i szosowa, zdobyła Kryształową Kulę w Pucharze Świata w mtb. Ostatni wyścig we francuskim Meribel pojechała znakomicie. Od startu była pierwsza i z każdym kolejnym okrążniem tylko zwiększała przewagę. Dopiero na ostatnim 6. okrążeniu widać było zmęczenie, nic dziwnego przecież to ponad półtorej godziny na najwyższych obrotach, po górach i trudnym torze z wieloma skalnymi sekcjami. Wygrała w pięknym stylu, choć Kryształową Kulę miała już zapewnioną.

Jolanda urodziła się 5 stycznia 1993. Ma 21 lat, a pierwsze sukcesy odnosiła już w wieku lat 18. Pierwszy sukces w karierze Jolanda Neff osiągnęła w 2011 roku, kiedy zdobyła złoty medal w kategorii juniorek podczas mistrzostw Europy MTB w Dohňanach. Na rozgrywanych rok później mistrzostwach świata MTB w Leogang zwyciężyła w kategorii U-23, a w cross-country eliminator zajęła drugie miejsce za Szwedką Alexandrą Engen. W kategorii U-23 zwyciężyła również na rozgrywanych w 2012 roku mistrzostwach Europy w Moskwie. W 2013 roku zdobyła trzy medale: srebrny w sztafecie na ME w Bernie oraz złoty w U-23 i ponownie srebrny w eliminatorze podczas mistrzostw świata w Pietermaritzburgu.

W sezonie 2014 Pucharu Świata MTB stawała na podium w czterech z sześciu zawodów, odnosząc przy tym dwa zwycięstwa: 13 kwietnia w Pietermaritzburgu, 3 sierpnia w Mont-Sainte-Anne i 24 sierpnia w Méribel. W klasyfikacji końcowej zajęła pierwsze miejsce, wyraźnie wyprzedzając Catharine Pendrel z Kanady i Tanję Žakelj ze Słowenii.

Jolanda Neff to wspaniała zawodniczka, z przyjemnością patrzy się na lekkość z jaką pokonuje trasy zawodów. Niezwykle wytrzymała i odważna. Z niecierpliwością czekam na jej kolejne sukcesy.

Zdjęcia: internet

Posted in MTB and tagged , .

Dodaj komentarz