Kamera Shimano CM-1000 – maleństwo z wielkim sercem

Ta kamerka jest już sławna jak gwiazda filmowa. Shimano wprowadzi na rynek kamerę wideo CM-1000 Sport, jako odpowiedź na popularne GoPro i Garmin. Nowa kamera jest pierwszym produktem z nowej linii „Lifestyle Gear Division”, urządzeń multi-sportowych skierowanych zarówno do wędkarzy jak i kolarzy. Aparat jest w pełni wodoodporny, bez konieczności stosowania zewnętrznego etui, z oceną IPX-8. Oznacza to, że może ona przetrwać ciągłe zanurzenie na głębokości 10 metrów. To dużo, dużo więcej niż przeciętna kałuża, czy potok przekraczany przez rowerzystę. Korzyść z tego jest również taka, że nie będzie problemu z oczyszczeniem kamerki po błotnistej, czy piaszczystej trasie, wystarczy ją opłukać.


Wewnątrz aparatu jest obiektyw f2.0, który pozwala na dobrą pracę kamery w warunkach słabego oświetlenia. Posiada automatyczny obrót obrazu,oferuje tryb standardowy – kąt 135° lub super szeroki 180°. Kamera posiada 16 megapikselową matrycę CMOS, 1080pHD. Posiada trzy tryby nagrywania wideo: 1920 x 1080, 30 klatek na sekundę; w rozdzielczości 1280 x 720 przy 120fps i 640 x 360 przy 240fps. Kamera nagrywa na karty Micro SD, do 32 GB. Nie ma pamięci wewnętrznej.

 {gallery}galerie/kameracm_02_14{/gallery} 

Kamera waży 86g. To waga lekka w porównaniu z GoPro na 188g i 177g Garmin Virb. Wymiary to 44x70x30mm, to wielkość talii kart do gry, z łatwością zmieści się w kieszeni. Bateria trzyma 2 godziny, a ładuje się mniej niż 4 godziny. Shimano CM-1000 to kamera najnowszej technologii, posiada łączność WiFi, apliakcje iOS i Android, dzięki czemu można oglądać na żywo widok z kamery i zdalnie dokonać regulacji ustawień.

W zestawie z aparatem jest mocowanie do kask, oprogramowanie Windows 7 i Mac OS i osłona obiektywu. IOS 6.0 i Android 4.2 aplikacje, które mogą być używane jako pilota zdalnego sterowania, są do ściągnięcia za darmo. W zestawie są jeszcze mocowania na klatke piersiową i kierownicę.

Cennik nie został jeszcze potwierdzony. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszam na stronę –  www.shimano-sportcamera.com

Od strony marketingu kamera ma dobry start, z pewnością przeprowadzono badania i stwierdzono, że rynek przyjmnie kolejną kamerę. Czy zawojuje rynek? Przekonamy się, premiera wkrótce

Źródło i zdjęcia: road.cc

Posted in Uncategorized.

Dodaj komentarz