Korona Świętokrzyska – maratony górskie w cyklu Poland Bike Maraton 2015

Na początku grudnia 2014 roku pisałam o tym, że od 2015 roku organizowany będzie ogólnopolski maratonu MTB podczas Międzynarodowych Targów Rowerowych Kielce Bike Expo. Projekt zakłada czteroletnią umowę, gdzie w każdym roku głównym organizatorem Maratonu Kielce Bike Expo będzie inny podmiot.

Już wiadomo, że w tym roku będzie to maraton w cyklu Lotto Poland Bike Marathon. Najbardziej interesujące, szczególnie dla mnie jako lokalnej patriotki i wielkiej miłośniczki Gór Świętokrzyskich, jest to, że Kielce to jeden z trzech maratonów zaliczanych do klasyfikacji górskiej. Po raz pierwszy w cyklu Lotto Poland Bike Marathon zostanie wprowadzona klasyfikacja górska obejmująca trzy etapy w województwie świętokrzyskim. Trzy maratony w Górach Świętokrzyskich nazwane zostały Korona Świętokrzyska. Pierwszy z nich wg wstępnego kalendarza cyklu odbędzie się 5 lipca w Wąchocku. Drugi – 12 września, na ten moment nie podano lokalizacji. Trzeci etap górski będzie miał miejsce w Kielcach 26 września podczas targów rowerowych.

Teraz czekam z ciekawością na informację o lokalizacji drugiego z etapów górskich. Ciekawa jestem również tras poprowadzonych w ramach Korony Świętokrzyskiej. Mam nadzieję, że dla kolarzy biorących udział w Poland Bike Mratonie będzie to ciekawe wyzwanie.

Żródło: www.polandbikeforum.pl. Na zdjęciu głównym: zawodnik Polskiego Klubu MTB, autor Z. Świderski.

Posted in MARATONY POLSKA, MTB and tagged , .

Dodaj komentarz