Lampa X4, nowy gadżet zwiększający bezpieczeństwo rowerzysty na drogach

Bezpieczeństwo rowerzysty na drodze to podstawa, dlatego każdy gadżet zwiększający bezpieczeństwo jest wart uwagi. X4 Commuter – lampa dla rowerzystów jest tak zaprojektowana, że pomaga kierowcom ocenić odległość, szerokość i prędkość poruszającego się przed nimi obiektu. Lampa posiada centralne światło i cztery paski ze światłowodami. Może być założona na plecak (do 35 litrów) lub bezpośrednio na ramiona. Lampę X4 zaprojektował Ed Ward, po tym jak został potrącony na rowerze, kiedy jechał ulicami Londynu. Ed założył firmę Veglo, która będzie projektować gadżety zwiększające bezpieczeństwo rowerzystów na drogach. Urządzenie X4 ładuje się przez USB, jest wodoodporne, ma wiele ustawień lampy z funkcją oszczędzania energii włącznie. Jeśli nie włączysz funkcji świecenia pasków, nie ma problemu, i tak będziesz widoczny, bo pasy są odblaskowe.


{gallery}galerie/lampaX4_04_14{/gallery}

Jak mówi Ed Ward – „Wiem, że jedną z najczęstszych przyczyn wypadków rowerzystów jest ich słaba widoczność przy dużym natężeniu ruchu.Rowerzyści muszą być najbardziej widoczni, jak to jest możliwe, ponieważ to właśnie widoczność jest najprostszym i najbardziej skutecznym kluczem do bezpieczeństwa jazdy na rowerze. Jestem niezwykle podekscytowany projektem lampy, bo naprawdę wierzę, że dzięki niej drogi będą bezpieczniejszym miejscem  dla rowerzystów i kierowców”

W celu uzyskania informacji przejdź na stronę Veglo gdzie można zarezerwować X4 Commuter, aż do momentu, gdy będzie dostępny w sprzedaży.

Źródło i zdjęcia: road.cc, veglo.cc

 

Posted in Uncategorized.

Dodaj komentarz