Lumo – stylowa kurtka z wbudowanymi diodami LED

Ponad 90% śmiertelnych wypadków rowerowych ma miejsce w warunkach słabego oświetlenia. Zaledwie 10% rowerzystów nosi odzież o wysokiej widoczności. Warto zapytać dlaczego? Dlaczego nie nosimy ubrań, które mogą uratować nam życie? Prawdopodobnie znam odpowiedź, choć teraz piszę tylko za siebie. Większość ubrań z elementami odblaskowymi do miejskiej jazdy nocnej jest po prostu brzydka. Jadąc na rowerze chcę wyglądać stylowo i ładnie. Ładna kurtka na rower, oczywiście wygodna i podwyższająca bezpieczeństwo jazdy to moje marzenie. A ponieważ marzenia się spełniają znalazłam kurtkę, która idealnie wpisuje się w moje wymagania.ba produkty są ładne, funkcjonalne, a co najważniejsze z wbudowanymi diodami LED, czyli dobra widoczność zagwarantowana. Niezwykle zgrabna kurtka przeznaczona jest do codziennego noszenia jednocześnie posiadając elementy ważne dla rowerzystów, czyli dłuższy tył czy wewnętrzne mankiety chroniące przed zimnym powietrzem. Kurtka wykonana jest ze specjalnej bawełny odpornej na wodę i plamy.

Elementy kurtki widoczne w nocy to rząd białych diod LED w przedniej pionowej plisie i rząd czerwonych diod na plisie poziomej z tyłu na dole kurtki. Diody widoczne tylko w nocy, plisy w dzień są po prostu ciemnymi elementami kurtki. Zapalone diody na kurtce widoczne są z odległości 400 m w warunkach nocnych. Diody działają od 2 do 6 godzin, w zależności od ustawienia. Działają na akumulator ładowany USB. Diody są wodoodporne, tak więc kurtkę można prać w pralce. Projektant Doug Bairner mówi o tym, że wymyślił kurtkę, która będzie dobra i na rower i na wyjście do miasta. Z przyjemnością nosiłabym tę kurtkę na co dzień.

Z kolei plecach został wykonany z woskowanego płótna z podszewką z plandeki. Na dole plecaka znajduje się linia czerwonych diod, podobnych jak na plecach kurtki, zaś na ramionach linie białych diod.

Z tych dwóch projektów można odczytać dość jasne przesłanie, że funkcjonalne nie znaczy brzydkie. Można wygląć modnie i jednocześnie mieć pewność, że jest się widocznym.

Źródło i zdjęcia: road.cc

Posted in AKCESORIA, BLOG and tagged .

Dodaj komentarz