Moherowe Klify idealne dla tych, co lubią adrenalinę

Masz ochotę na maksymalną dawkę adrenaliny? Koniecznie musisz zajrzeć ze swoim rowerem na klify Moherowe. Wspaniałe Cliffs of Moher znane u nas jako Klify Moheru i Moherowe Klify zaliczane są do dziesięciu najpiękniejszych miejsc na rowerową przygodę. Jest to odcinek irlandzkliego klifowego wybrzeża Oceanu Altantyckiego. Klify mają około 8 km długości, w najwyższym miejscu osiągają wyskość 214 m. Jest to jedna z głównych atrakcji Irlandii. To parwdziwy skarb, tak wyjątkowe widoki zapadną w pamięć każdemu turyście, a każdego roku odwiedza tę atrakcję milion osób. Nie do końca jest tak miło, bo co roku ginie tam około 5 osob, zdmuchniętych przez wiatr do oceanu. Podobno w dół leci sie około 7 sekund.

W starożytnym języku Gaelic słowo Mothar oznacza „zniszczony fort”, w 1. wieku p.n.e. stał tam fort. I choć po forcie sprzed dwóch tysięcy lat nie ma śladu, to dał on nazwę skałom, jednym z piękniejszych na świecie.

Co roku Moherowe klify odwiedza tysiące rowerzystów, którzy chcą zmierzyć się z lękiem wysokości i hulającym wiatrem. To jazda dla tych co lubią kosmiczne dawki adrenaliny. Wyprawa tylko dla naprawdę odważnych.

Ja odpadam, mam lęk wysokości.

Źródło: cliffsofmoher.ie, obiezyswiat.org, Zdjęcia: Victor Lucas

Posted in CIEKAWE MIEJSCA, TURYSTYKA and tagged , .

Dodaj komentarz