Najlepsze amerykańskie procenty – pięć najcięższych kolarskich wspinaczek USA

Kolarze lubią wspinaczki. Na podjeździe sprawdzamy jak bardzo jesteśmy mocni w nogach i w głowie. Lubię takie wyzwania i te amerykańskie chętnie bym podjęła. Oto pięć najcięższych i najtrudniejszych podjazdów Stanów Zjednoczonych.

Fargo Street, Los Angeles
Najkrótsza wspinaczka na tej liście. Jeżeli jesteś wystarczająco silny, żeby się nie zatrzymać i nie zejść z roweru to po kilku chwilach będziesz zwycięzcą.
Długość: 100,58 m
Różnica poziomu: 47 m
Średnie nachylenie: 34%

Canton Avenue, Pittsburgh
Najbardziej stroma utwardzona ulica w Pittsburghu. Maksymalne nachylenie o 37% . To właśnie tu rozgrywa się wyścig „Parszywa Dwunastka”, o którym przeczytasz tutaj.
Długość: 192 m
Różnica poziomu: 70 m
Średnie nachylenie: 33%

Mt. Washington Auto Road, Mount Washington
Musisz zapisać się na słynny Hill Climb up Mount Washington jeżeli chcesz zaliczyć tę górę na rowerze. Posmakujesz smaku zwycięstwa po zdobyciu tak słynnego podjazdu.
Długość: 11,75 km
Różnica poziomu: 1428 m
Średnie nachylenie: 12%

Mount Diablo, San Francisco
To dłuższa i nie tak stroma wspinaczka. M.Diablo każdego października staje się scenerią wyścigu The Mount Diablo Challenge. rekord to czas poniżej 44 minut, zanim więc staniesz na stracie upewnij się, że jesteś w szytowej formie.
Długość: 16 km
Różnica poziomu: 935 m
Średnie nachylenie: 6%

Mount Evans, Idaho Springs
Ta 45 km wpinaczka jest domem jednego z najdłuższych wyścigów w USA, z historią sięgającą 1962 roku. To najwyżej położona utwardzona droga Ameryki Północnej. Trudność polega nie tylko na długści podjazdu, ale i na wysokości nad poziomem morza – poprowadzona na wysokość 4310 metrów. Rekord podjazdu to 1:42 dla mężczyzn i niecałe 2h dla kobiet.
Długość: 45 km
Różnica poziomu: 2008 m
Średnie nachylenie: 4.5%

Źródło: bicycling.com,. Zdjęcia: internet.

Posted in PODJAZDY and tagged .

Dodaj komentarz