Panie z Cappuccino Cycling Club w charytatywnym kalendarzu 2015

Cappuccino Cycling Club to klub rowerowy założony przez grupę przyjaciół mieszkających w Harrogate, North Yorkshire. Już sama nazwa sprawia, że ich lubię, tak jak moje ulubione cppuccino. Celem klubu jest oczywiście promocja kolarstwa, a że działają w jednym z najpiękniejszych zakątków w Anglii tym większa dla klubowiczów radość z jazdy. W klubie prężnie działa sekcja pań. To właśnie kolarki z Cappuccino Cycling Club są bohaterkami kalendarza na 2015 rok. Wspaniałe kobiety porzuciły rowerowe stroje na rzecz pięknej bielizny. Celem kalendarzowej akcji jest zebranie funduszy na pogotowie lotnicze. To charytatywna akcja wzorowana jest na znanej nam sprzed piętnastu lat akcji z legendarnym już kalendarzem Pań z Rylstone Women’s Institute w North Yorkshire.

Zdjęcia do kalendarza Pań z Cappuccino Cycling Club robione były w miejscach na trasie wyścigu Grand Depart Tour de France 2014. Panie na sesji pozowały w bieliźnie marki Rigby and Peller, tej samej, która dostarcza bieliznę królowej. Sue, bohaterka września, jedna z członkiń kobiecej sekcji Cappuccino Cycling Club powiedziała: „Jesteśmy wielkimi pasjonatami kolarstwa i lubimy wyzwania, ale to było coś zupełnie innego. Jak w sporcie były wzloty i upadki, ale wspierałyśmy się nawzajem. Mamy satysfakcję z pozyskania pieniędzy na pogotowie lotnicze. To było wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju wydarzenie i szczególne uczczenie Tour de Frnace w Yorkshire”

Inicjatorem kalendarza był Paul Beriff, jednen z najwybitniejszych twórców filmów dokumentalnych telewizji w Wielkiej Brytani. To on zadzwonił do Liz Annets z klubu i zapytał, czy zdejmą kolarskie ubranie, założą koronkową bieliznę i staną przed aparatem fotograficznym. W ciągu godziny od wykonanego telefonu Beriff miał ochotniczki gotowe pozować. Panie pracowały w trudnych warunkach, było zimno, jednak żadna nie narzekała i nie przerwała pracy.

Efektem pracy Paula Brieffa i Pań z Cappuccino Cycling Club jest piękny kalendarz na 2015 rok. Wspaniały cel, wspaniałe kobiety, rowery i praca fotografa.

Źródło i zdjęcia: cappuccinocyclingcalendar.com, totalwomenscycling.com

Posted in BLOG, CIEKAWOSTKI and tagged .

2 Comments

Dodaj komentarz