Podejmij wyzwanie „Byle do wiosny!”

Dzisiaj jest 21 lutego, od tygodnia jest pochmurno i z krótkimi przerwami pada deszcz, czasem śnieg, albo jak wczoraj marznąca mżawka. Wiem, że taki mamy klimat, że jest zima i nie powinnam narzekać, bo była dla nas – rowerzystów – wyjątkowo łaskawa  w tym roku, tylko słoneczka było tak mało…

Prognozy na najbliższe dni nie zmienią w moim rowerowym życiu nic, nadal będzie pochmurno… bardzo, a przedstawia to poniższy meteogram.

Beznazwy-1

Nie ma zatem na co czekać! Żeby nie popaść w pogodową depresję trzeba zorganizować sobie motywację. Wiem, wiem, niejedna osoba stwierdzi, że dla rowerzysty każda pogoda do jazdy jest dobra. Ogólnie zgadzam się z tym założeniem, niemniej bądźmy ze sobą szczerzy, gdyśmy meli choćby taki czarodziejki pierścień Arabeli (pierścień, który spełniał życzenia) to jakiej pogody byśmy sobie zażyczyli, ładnej czy brzydkiej? Dla mnie odpowiedź jest prosta – ładnej 🙂

Motywator wygląda tak, że kto ma ochotę dołącza się do wyzwania „Byle do wiosny!” i od 1 do 20 marca 2016, czyli pierwszego dnia astronomicznej wiosny, codziennie jeździ na rowerze. Nawet gdyby, mówiąc kolokwialnie, rzucało żabami, trzeba przejechać na rowerze choć parę kilometrów. Nie ma zmiłuj.

Finał akcji „Byle do wiosny!” odbędzie się 20 marca 2016 – w Kielcach jest to organizowany przeze mnie  rajd do Chełmiec nad Bobrzę z topieniem Marzanny. Wasz finał akcji – 20 marca- może być taki jak chcecie, ważne, żeby odbył się rowerowo.

Serdecznie zapraszam do podjęcia wyzwania!

Posted in BLOG and tagged .

2 Comments

Dodaj komentarz