Północna Anglia i Yorkshire Dales to znakomity teren na prawdziwą szosę, klasyczne mtb i jazdę rodzinną

Kolejne miejsce na Brytyjskich Wyspach polecane rowerzystom. Tym razem tereny północnej Anglii. Yorkshire kojarzy mi się z pięknymi widokami rozległych zielonych pól poprzecinanych kamiennymi murkami, wąskimi drogami i samotnymi kamiennymi domostwami. Okazuje się, że to doskonały teren do jazdy rowerem. W północnej Anglii położony jest wyżynny teren o nazwie Yorkshire Dales. Dawniej było to hrabstwo Yorkshire, obecnie leży na terenie trzech hrabstw: North Yorkshire, Kumbria i West Yorkshire. Duża część Yorkshire Dales znajduje się na terenie parku narodowego Yorkshire Dales National Parku istniejącego od 1954 roku. To właśnie w tych okolicach  znajdują się doskonałe tereny na przejażdżki rowerowe.

Wytyczone są trasy w kategoriach: mtb, szosowe i rodzinne, każdy znajdzie coś dla siebie. Na stronie internetowej www.pedalnorth.com możemy wybrać to, no co mamy ochotę. W kategorii mtb i szosy podane są trasy z podziałem na regiony: Lake District -dla miłośników prawdziwego mtb i pięknych widoków, Yorkshire Dales – dla tych, którzy lubią wyzwania , North Yorks Moors – dla miłośników singletracków, rozległych widoków i wspaniałej herbaty, Lancashire – dla wielbicieli pięknych miejsc, Northumberlan – dla tych, którzy lubią dzicz i Paek District. W każdym z regionów znajdziemy opisy tras łatwych, umiarkowanych i trudnych. Osobną kategorię stanowią łatwe trasy rodzinne, doskonałe do niedługich wycieczek z przerwami na posiłek, czy zabawę. Na koniec coś wyjątkowego, znakomicie opracowana klastyczna trasa mtb nazywana C2C, coast to coast, od wschodniego do zachodniego wybrzeża w poprzek wyspy. Długość trasy 362 km, przewyższenia 16 000 m, czyli prawie dwukrotna wysokość Everestu.

W każdym opisie znajdziemy długość trasy, profil, szczegóły dotyczące jej przebiegu, oraz ślad na GPS. 

Portal pedalnorth.com jest tworzony przez rowerzystów, czytany przez rowerzystów, a cała treśc jest dokładnie sprawdzona w terenie oczywiście przez rowerzystów. Czy potrzeba więcej rekomendacji?  

Źródło i zdjęcia: www.pedalnorth.com

Posted in TRASY ROWEROWE EUROPY, TURYSTYKA and tagged , .

Dodaj komentarz