Rękawiczki rowerowe Doppelgange ze światłem LED

Cytując moją ukochaną Kasię Nosowską napiszę, że „Jesień trwa – szpetnej aury czas”. Jesień przeważnie jest szpetna, szara i mglista. Wcześnie zapadający wieczór zmusza rowerzystów do jazdy po zmroku, trzebna zatem zadbać o bezpieczeństwo. Najprostszym sposobem na zwiększenie naszego własnego bezpieczeństwa jest dopilnowanie, żebyśmy byli dobrze widoczni dla innych uczestników ruchu. Szczegołnie niebezpiecznym momentem jest manewr skrętu, a pamiętajmy, że kierowcy są bardziej przyzwyczajeni do dzielenia drogi z innymi pojazdami niż z rowerzystami. Przy złej widoczności zamiary rowerzysty muszą być czytelne i jednoznaczne. Zamiast więc narażać się na ryzyko wypadku bądźmy rozsądni i widoczni. Pomogą nam w tym rękawiczki rowerowe od Doppelgange wyposażone w światło led.

Światło mocuje się na wierzchu rękawiczki, przy wystawieniu ręki w prawo lub lewo sygnalizującej skręt światło jest dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu. Bateria pracuje do 70 godzin, przycisnięcie jednego przycisku i włącznie światła LED daje rowerzyście to, czego potrzebuje by być widocznym. Najfajniejsze w tym zestawie jest to, że można dołączyć je do ulubionej pary rękawiczek rowerowych.

Rękawiczki Doppelgange ze światłem LED to dobry pomysł na poszerzenie naszego zimowego zestawu wyposażenia rowerowego, dla lepszej widoczności i dla własnego bezpieczeństwa.

Żródło i zdjęcia: getyourgeekon.co.uk

Posted in AKCESORIA, BLOG and tagged .

Dodaj komentarz