Rocky Mountain BIKE Marathon 2015

Rocky Mountain BIKE Marathon jest najważniejszą imprezą podczas Ziener BIKE Festival Garda Trentino. Maraton odbędzie się 2 maja 2015, zacznie i zakończy w Riva del Garda. 2500 uczestników z 30 krajów pojedzie wspaniałymi trasami dookoła jeziora Garda. Zawodnicy będą mieli do wyboru 4 dystanse: Facile dla początkujących, Piccola i Grande dla średnio zaawansowanych i Extrema dla najmocniejszych.

Trasa maratonu przebiegać będzie dobrze oznakowanymi drogami publicznymi, drogami wśród pól, ścieżkami leśnymi i szlakami turystycznymi. 

Ronda Facile – trasa dla początkujących. 

Najkrótszy dystans będzie bardziej atrakcyjniejszy i bardziej wymagający w porównaniu z latami poprzednimi. Zawodnicy będą mieli większe wyzwanie, co pozwoli im poczuć przedsmak trudniejszych maratonów. 

Długość trasy: 28 km. Przewyższenia: 702 

Ronda Piccola – trasa średnio trudna. 

Trasa przyjemna, prowadzaca między innymi nad stromymi klifami Sarca i terenami leśnymi.

Dystans: 44,79 km. Przewyższenia: 1523 m

Ronda Grande – wyzwania dla średnio zaawansowanych.

Trasa poprowadzi między innymi nowo wyznaczonymi szlakami leśnymi do Val Lomasone, stąd stromo pod górę do Malga di Vigo i dalej do „Sentiero dei Russi ” drogi zbudowanej przez rosyjskich jeńców w czasie I wojny światowej. Na koniec trasa przebiegać będzie atrakcyjną częścią trasy Piccola z bajecznymi widokami na jezioro Garda.

Dystans: 75,70 km. Przewyższenia:2822 m

Ronda Extrema – najtrudniejsza trasa dla najmocniejszych

Na trasie czekaja na zawodników trzy długie podjazdy, z których każdy kolejny będzie trudniejszy. Pierwszy to 6 km podjazd, na którym trzeba będzie pokonać niemal 500 m różnicy poziomów. W drugiej kolejności uczestnicy maratonu zmierzą się z podjazdem do Sentiero dei Russi, to 6 km wspinaczki z 700 m przewyższeń. Stąd kolarze mają ostry zjazd do Comano.  I tu zaczyna się ostatni z tej trójki podjazd. 9 kilometrów z różnicą wzniensień 900 m, a to zaledwie połowa trasy Extrema. Dalej droga prowadzi interwałami z jeszcze jednym więszym w tej części trasy podjazdem na Bocca di Tovo,  długość podjazdu to 5 km i „zaledwie” 400 m przewyższeń. Leśne szlaki i przejazdy przez łąki ze wspaniałymi widokami Dolomitów Brenty, będzie co podziwiać.

Dystans:  93,93 km. Przewyższenia: 3.813 m

BIKE Festival Garda Trentino potrwa od 1 do 3 maja 2015,  maratony odbędą się 2 maja.

Źródło: riva.bike-festival.de. Zdjęcia: internet

Posted in MARATONY EUROPA, MTB and tagged , .

Dodaj komentarz