Ścieżka rowerowa inspirowana obrazem Van Gogha

Prawdopodobnie nigdy nie pojeździsz na rowerze w muzeum sztuki. Od kilku dni możesz natomiast pojeździć po jednym z arcydzieł Van Gogha. W jego rodzinnym miasteczku Nuenen w Holandii, w pobliżu miejsca, gdzie artysta mieszkał udostępniono ścieżkę rowerową inspirowaną jego obrazem „Gwiazdzista noc”. 

Niemal kilometrowa ścieżka zaprojektowana przez Daan Roosegaarde składa się z tysięcy świecących nocą kamyków, które przechowują eneregię skumulowaną w ciągu dnia. Do budowy ścieżki użyto 50 000 fluorescencyjnych fragmentów osadzonych w betonie. Efektem jest wrażenie jazdy po rozgwieżdżonym niebie.

Ścieżka Van Gogha została udostępniona 15 listopada tego roku a jej otwarcie jest początkiem obchodów zliżającego się 2015 roku Van Gogha. Ścieżka ta jest częścią Szlaku Rowerowego Śladmi Vinenta Van Gogha, który łączy miejsca w Brabancji, ojczyzny artysty.

Jak mówi autor Ścieżki Van Gogha jego marzeniem było stworzenie miejsca, gdzie ludzie będa mogli doświadczyć poetyckiego połącznia sztuki i techonologii.

 

Źródło i zdjęcia: studioroosegaarde.net

 

 

 

Posted in CIEKAWE MIEJSCA, TURYSTYKA and tagged .

Dodaj komentarz