Silva Trail Speed Elite, nowoczesna, kompaktowa czołówka dla aktywnych

Silva Trail Speed Elite to nowoczesna czołówka, o jasności światła 660 lumenów. Kompaktowa, wszechstronna lampa, którą można wykorzystać do biegania, spacerów, a co dla najważniejsze do jazdy rowerem, bo może być montowana na kask rowerowy, lub na kierownicę. Głowica lampy wykonana jest z aluminium dla optymalnego chłodzenia i ma niewielkie rozmiary, szerokość 4cm, długość x 3cm i wysokości 1.75cm. Dwie potężne diody LED o wysokiej mocy to zasługa Silva Intelligent Light ® technologii inteligentnego wytwarzania światła. Generuje ono światło o zasięgu do 90 metrów przy maksymalnej mocy i do 50 metrów w trybie oszczędzania energii. Zaletą jest możliwość regulacji reflektora obracając od prawie 45 stopni w górę, aż po kąt 90 stopni w dół. Waga 62g + 120g akumulator.

Trail Speed Elite jest wodoodporna – IPX6. Ma wbudowane cztery tryby światła, max, oszczędzania energii, reflektor i pulsujące. Zewnętrzny akumulator litowo-jonowy może być dołączony do szerokiej opaski za pomocą etui z rzepem, możemy włożyć go po prostu w kieszeni, lub może być owinięty wokół kierownicy jeśli używasz go jako rowerzysta. Akumulator jest w pełni naładowany po 3 godzinach. Przy maksymalnej mocy oferuje czas pracy do 2,5 godzin, natomiast w trybie reflektor do 10 godzin, w oszczędnym do 30 godzin, w trybie pulsowania do 20 godzin.

Trail Speed Elite posiada duży przycisk On / Off na obudowie, co ułatwia włącznie i wyłączenie lampy nawet w rękawicach. Obsługa jest prosta, jednokrotne naciśnięcie przycisku włącza go w tryb pełnej mocy, naciskając przycisk po raz drugi zmieniamy na tryb mocy minimalnej i naciskając przycisk po raz trzeci zmieniamy na tryb reflektora, gdzie włączona jest tylko górna dioda LED. Przytrzymując przycisk na kilka sekund wyłączamy lampę. Jeśli przytrzymamy przez kilka sekund przycisk, gdy lampa jest wyłączona, to ustawiamy ją w trybie pulsowania. Zawiera również wskaźnik zużycia baterii, daje sygnał przy 20%. Zestaw zawiera uchwyt do montażu lampy na kasku.

Czołówka kosztuje od 210£ do 250£.

Podsumowując zaletą jest bardzo dobre światło, łatwa obsługa. Niestety cena jest wysoka i można by zadać sobie pytanie, dla kogo jest przeznaczona? Wadą jest również brak zapasowego akumulatorka.

Źródło:ultraavon.com

Zdjęcia:ultraavon.com, road.cc, silva.se

Posted in AKCESORIA and tagged .

Dodaj komentarz