Strongher-program treningów z Mistrzyniami kolarstwa

W październiku 2015 roku znakomita i utalentowana rowerzystka Marianne Wos rozpoczęła realizację programu Strongher dla rowerzystek. Z armią profesjonalistów  Strongher wspiera i zachęca kobiety do jazdy w dowolnym wydaniu kolarstwa, dla każdego wieku i umiejętności. Jedną z misji Strongher jest organizowanie przez cały rok treningów z ambasadorami.

Strongher to idealna nazwa programu, strong czyli silna i her, czyli ona, a brzmi jak stronger-silniejsza.  Każda tego typu akcja, gdzie mistrzowie udzielają porad amatorom to najcenniejsza lekcja. Przeogromna motywacja i czerpanie z najlepszego źródła. Sama chciałabym przeżyć taki trening.

Manon Carpenter

Manon Carpenter

W miniony weekend w ramach programu Strongher odbył się trening się pod opieką mojej przeulubionej Manon Carpenter, Mistrzyni Świata w downhillu. Downhill jej wykonaniu to magia, Manon wygląda jak aniołek, a jeździ jak szatan. Trening z Carpenter odbył się w pięknych okolicach Forest of Dean położonego w zachodniej części hrabstwa Gloucestershire w Anglii.

Choć ten sobotni poranek był dżdżysty, bo jakżeby w Anglii mogło być inaczej, na treningu z Manon pojawiło się 20 wytrwałych rowerzystek. Po sprawdzeniu rowerów i krótkim wstępie organizacyjnym rowerzystki zaczęły zaprzyjaźniać się niebieskim singlem Verder. Oczywiście zaczął padać deszcz, ale to nie zepsuło zabawy. W takim towarzystwie też by mi to nie przeszkadzało.

Po krótkiej przerwie i jeździe na niebieskim szlaku dziewczyny pojechały na szlak czerwony Freeminer, żeby potrenować jazdę na dropach. Manon Carpenter udzielała porad w czasie jazdy. Pokazywała jak wykonywać pewne elementy jazdy, opowiadała jak doskonalić swoją technikę.  Jeśli się uczyć, to tylko od najlepszych.

Po treningu była chwila na rozmowę, Manon dzieliła się swoim doświadczeniem. Po południu uczestniczki treningu mogły spróbować swoich sił na najbardziej znanych w Forest of Dean trasach zjazdowych.

Taki dzień spędzony w towarzystwie Mistrzyni Świata z pewnością był niezwykły. Do tego trenowanie i doskonalenie swoich umiejętności w fajnej grupie z nowymi znajomymi jest bardzo motywujące. Jest zabawa, jest poważny trening, jest okazja do podpatrzenia lepszych. To najlepszy sposób na szlifowanie swojej jazdy.

totalwomenscycling.com

Posted in BLOG and tagged .

Dodaj komentarz