Tego jeszcze w Polsce nie było! Biathlon MTB już latem na Jamrozowej Polanie

Kreatywność sprawdza się w każdej dziedzinie życia, a w sporcie szczególnie. Intrygujący pomysł na imprezę sportową inną niż wszystkie przyszedł do głowy pasjonatom z Duszknik-Zdroju. Szukając czegoś nowego wymyślili „Biathlon MTB”. Nowe i niespotykane połączenie roweru ze strzelbą brzmi zachęcająco. „Biathlon MTB” to taki właśnie ciekawy sportowy mix. Projekt powstał po konsultacjach z kolarzami mtb. Pierwsze tego typu zawody w Polsce odbędą się 27 lipca 2014 na Jamrozowej Polanie.

Oczywiście od razu wyjaśniam jak to będzie wyglądać. Dystans do pokonania to około 20 km. Zawodnicy przejadą trzy pętle po 6-7 km zaliczając dwa strzelania w pozycji leżąc. Start będzie się odbywał indywidualnie co 30 sekund. Broń ustawiona będzie przy stanowiskach strzeleckich. Runda karna po nietrafionym strzale to ok 200 m. Wygrywa zawodnik, który uzyska najlepszy czas.

O jeździe rowerem nie ma się co rozpisywać, natomiast podam kilka szczegółów dotyczących strzelania. Przed wyścigiem będzie podana ogólna informacja na temat posługiwania się bronią i oczywiście ogólne zasady bezpieczeństwa. Strzelanie odbywać się będzie z profesjonalnej broni biathlonowej BI-7, kaliber 5,6 mm, bez przyrządów optycznych. Broń identyczna z tą, jakiej używają biathloniści. Zawodnicy w każdym z dwóch strzelań będą mieli do oddania 5 strzałów. W sumie 10 strzałów i w najgorszym przypadku braku strzałów celnych trzeba będzie wykonać 10 rund karnych. Ważną informacją jest to, że w zawodach będą mogły brać udział tylko osoby pełnoletnie.

Limit zawodników na ten rok to 150 osób, więc warto się pospieszyć. Wpisowe 40PLN, z czego 10% przeznaczone jest na leczenie Szymona Uznańskiego, a wszelkie inne dobrowolne datki będą mile widziane. Szymek ma 3 lata i walczy z neuroblastomą. To nowotwór. Szymek jest po wielu leczeniach. Miał chemie, operację, autoprzeszczep szpiku. Teraz czeka go dalsze leczenie przeciwciałami we Włoszech.

Połączcie więc przyjemne z pożytecznym. Biorąc udział w „Biathlonie MTB” pomożecie Szymkowi, a jednocześnie lepiej poznacie okolice Jamrozowej Polany i dowiecie się więcej o biathlonie. Dodatkowo przekonacie się czy macie talent do strzelania, a w gratisie otrzymacie niezapomniane wrażenia i świetną zabawę.

Więcej szczegółów: Jamrozowa Polana

Zdjęcia: Janusz Rajzer

Posted in MARATONY POLSKA, MTB and tagged , .

Dodaj komentarz