Top 5 – najciekawsze akcesoria rowerowe 2014 roku

Top 5 to lista najciekawszych akcesoriów rowerowych 2014 roku. Lista ułożona subiektywnie wg aleszprycha.pl

Miejsce w topowej 5 znalazł tandem Tetra Calfee. Ten sprytny rower może służyć dwóm osobom, a jeżeli akurat nie mamy z kim jechać, może my pojechać sami. Calfee jest tak skonstruowany, że może być tandemem, a po niewielkiej zmianie rowerem dla jednej osoby. Tylny koniec ramy z włókna węglowego jest łatwo ręcznie odłączyć, a wtedy tylne koło przenosimy w przód i z tandemu mamy gotowy rower solo.

Skylock jest kolejny na liście top 5. To zapięcie rowerowe U-kształtne zasilane energią słoneczną. Skylock ma wbudowany panel słoneczny, 12 godzin światła zapewni działanie zapięcia przez pół roku, w przypadku potrzeby szybkiego naładowania możemy podpiąć je do portu USB. Skylock ma stalową obudowę, gumową osłonę i jest wyjątkowo wytrzymały. Zapięcie jest łatwe w użyciu, wystarczy zatrzasnąć pałąk i Skylock zamyka się automatycznie. Otwiera go jedno to dotknięcie ekranu twojego telefonu, bo Skylock łączy się z nim za pomocą bluetooth lub Wi-Fi. Nie musisz więc martwić się, że zgubisz klucze od zapięcia. Jeśli wyładuje Ci się telefon, zapięcie można otworzyć przy pomocy wbudowanych przycisków. Skylock posiada czujnik na wstrząsy, gdy tylko je wyczuje zaalarmuje Cię, to bardzo przydatne w przypadku kradzieży.

W top 5 znalazło się również miejsce dla plastycznych chwytów kierownicy. TMR dopasowuje się do dłoni kolarza do minimum korygując dyskomfort w czasie jazdy.

Na miejsce w top 5 zasługują również rowerowe rękawiczki wyposażone w światła LED. Na górnej powierzchni rękawiczek znajdują się wodoodporne diody LED ułożone w kształt strzałki. Diody aktywowane są przez przed dotknięcie kciukiem palca. Miganie diod sygnalizuje nasze zamiary, dzięki czemu jesteśmy bardziej widoczni.

Kolej na Patchnride, to pierwszy na świecie trwały system naprawy opony roweru. W czasie krótszym niż 60 sekund można naprawić oponę, bez konieczności zdjemowania jej z koła. Wystarczy wprowadzić patchnride w dziurę w oponie i nacisnąć jeden przycisk.

Nowe akcesoria cieszą i pomagają. oby kolejny rok przyniósł jak najwięcej ciekawych rozwiązań.

Źródło i zdjęcia: calfeedesign.com, skylock.cc, thegadgetflow.com, www.gizmag.com, www.gizmag.com, maxresdefault.jpg

Posted in AKCESORIA and tagged .

Dodaj komentarz