Tylko dla Pań – cykl jazd rowerowych Macmillan Cycletta

Macmillan Cycletta to seria jazd rowerowych tylko dla kobiet. Co za wspaniały pomysł! Odbywają się one w przyjaznej i rodzinnej atmosferze. To cykl 6 imprez w UK, a na każdej z nich panie mają do wyboru trasy o różnej długości od 20 km do 150 km. Akcja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na tego typu imprezy. Wiele pań, początkujących kolarek szukało możliwości jazdy z innymi początkującymi. Macmillan Cycletta jest również dla takich rowerzystek.

Każda z pań, niezależnie od umiejętności jazdy na rowerze znajdzie odpowiedni dla siebie wariant. Nawet te, które nie jeździły od lat będą w stanie pokonać trasę. Dan Lipman, dyrektor marketingu Human Race mówił, że z wielką uwagą wsłuchują się w potrzeby uczestniczek i starają się stale udoskonalać imprezę, stąd nowy dystans, dodany od tego roku – 20 km.

Wszystkie wydarzenia to oczywiście jazda rowerem, ale i imprezy towarzyszące dla uczestników i kibiców. Od momentu utworzenia imprezy trzy lata temu, wzięło w niej udział ponad 10 000 kobiet. To jest kolarski potencjał!

Z przyjemnością pojechałabym w takiej babskiej imprezie, gdzie zamiast atmosfery ścigania znalazłabym przyjemne z pożytecznym, czyli jazdę na rowerze w doborowym kobiecym towarzystwie.

Kalendarz Macmillan Cycletta 2015.

WIGGLE SMOK RIDE – 07 CZERWCA 2015

BEDFORDSHIRE – 20 CZERWCA 2015

SZKOCJA – 19 LIPCA 2015

SURREY – 06 WRZESIEŃ 2015

NEW FOREST – 20 WRZEŚNIA 2015

CHESHIRE – 27 WRZEŚNIA 2015

Źródło: humanrace.co.uk, cyclingweekly.co.uk. Zdjęcia: internet.

Posted in Szosa and tagged , .

Dodaj komentarz