Up The Buttress – kolarska rzeźnia

Hebden Bridge to niewielkie miasteczko położone w Anglii, w hrabstwie West Yorkshire. Okolica z pewnością jest piękna, natomiast skarbem tego miasta jest pewien podjazd – ulica the Buttress. Dwa dni temu, 12 września 2015 roku odbyła się kolejna impreza o wiele mówiącej nazwie Up The Buttress. Po raz trzeci kolarze podjęli wyzwanie podjazdu po brukowanej stromej ulicy w jak najkrótszym czasie. Impreza odbyła się w dniu otwarcia South Pennines Walk and Ride Festival 2015, który potrwa do 27 września.

The Buttress to stara droga prowadząca na szczyt wzgórza, jest to prawdopodobnie fragment dawnej trasy do Heptonstall. Obecnie jest tu zakaz poruszania się pojazdów silnikowych. Oczywiście poruszają się tędy rowerzyści, zapewne częściej jednak wprowadzają rower niż na nim jadą.

Wyścig Up The Buttress to krótkie wyzwanie, mierzy niecałe 400 m i 67 m różnicy poziomów. Tym, co znacznie utrudnia tę rowerową wspinaczkę to średni procent nachylenia, który wynosi ni mniej ni więcej tylko 24,2 % i bruk, który przy angielskiej pogodzie często bywa mokry , co znacznie utrudnia jazdę. Krótko mówiąc kolarska rzeźnia. Wydaje się, że 400 m to niewiele, natomiast przy jeździe po bruku przy takim nachyleniu trasa wydaje się nie mieć końca. Trzeba mieć moc i wytrzymałość do jazdy po górach, bo tu podobno specjaliści od sprintu tracą moc w 3/4 podjazdu.

Źródło:thehelloftheworth.blogspot.com, www.orangebikes.co.uk, www.hebdenbridge.co.uk.
Zdjęcia: internet

Posted in PODJAZDY and tagged .

Dodaj komentarz