VeloSock – atrakcyjny pokrowiec rowerowy

Chciałabym mieć swój rower zawsze na wyciągnięcie ręki. Mój Skarbuś w mieszkniu, a nie w piwnicy? Fajny pomysł, nie martwiłabym się o to, że ktoś go niechcący uszkodzi, albo co tu dużo gadać – ukradnie. Gdybyż tylko rower cały czas lśnił czystością i nie brudził mieszkania! Sądzę jednak, że lśniący czystością rower to rzecz niemożliwa. Potrzeba jest taka, żeby rower czymś okryć i odizolować od ścian i mebli. Jakieś okrycie? – może być kłopot z dopasowaniem. Pudełko? – Zajmuje za dużo miejsca. No to może po prostu skarpeta? Dobry pomysł 🙂

W tym miesiącu uruchomiono na Kickstarterze projekt VeloSock, czyli rowerowa skarpeta. Dobrze mi się kojarzy, miałam ulubioną myszkę o imieniu Skarpeta. Wracając do tematu, pokrowce VeloSock wykonane są z poliestru i elastanu, więc są elastyczne i możne je bez obaw prać. Dostępne w 14 wzorach, można również zamówić wzór indywidualny. Wygoda to główna cecha, złożony zajmuje mało miejsca, łatwo się nakłada i pozbawia nas zmartwień nie tylko o brudne ściany ale i o bezpieczeństwo domowników, np dzieci.

VeloSock jest też dobrą altenatywą jako pokrowiec do transportu np pociągiem, samochodem czy też do okrycia roweru w biurze.

Pomysłodawca to Oskars Mickevics, zapalony rowerzysta. Zaprojektowanie pokrowca było odpowiedzią na jego własne potrzeby. Kiedy trzymał rower w domu nie obyło się bez podłogi pełnej miejskiego brudu i piachu z opon i ramy. Elastyczny pokrowiec jest łatwym sposobem na uniknięcie tego typu kłopotów.

Źródło i zdjęcia: velosock.com

Posted in AKCESORIA, BLOG and tagged .

Dodaj komentarz