Wysoka nagroda za pobicie rekordu w Attakwas Extreme Mountain Bike Challenge

W pięknych okolicznościach przyrody Republiki Południowej Afryki w najbliższą sobotę, 17 stycznia 2015, wystartuje maraton mtb Attakwas Extreme Mountain Bike Challenge. Z samego rana w sektorach stawią się zawodnicy długiej – 121 kilometrowej trasy, żeby o wystartować o 6.30 . Najbardziej ambitni ruszą po wysoką nagrodę pieniężną.

Wyścig rozpoczyna się w Chandelier Game Farm, a kończy w Groot Brak. Organizator liczy na pobicie rekordu przejazdu 121 km poniżej 4 godzin i 30 minut. Za pobicie rekordu oferowana jest nagroda 100 000 randów ( wg dzisiejszego przelicznika ok 32 tys PLN). Obecny rekord należy do szwajcarskiego mistrza Europy w kolarstwie górskim Ursa Hubera, który przejechał ten dystans w 4 godziny i 47 minut. Huber pobił rekord z 2013 roku należący do wielokrotnego mistrza świata Christoph Sausera 4:56. Zawodnicy, którzy wygrywali w latach poprzednich twierdzą, że przejazd poniżej 4:30 jest możliwy, natomiast warunki muszą być idealne, bezwietrzna pogoda, niezbyt gorąco i bez deszczu.”To nie jest niemożliwe, ale będzie bardzo trudne” powiedział Lourens Luus (2 miejsce w 2013 roku). Niezaprzeczalnie oferowana nagroda pieniężna będzie dużym motywatorem.

Organizatorzy są zdania, że jeżeli na trasie zawiąże się grupa, która będzie ze sobą współpracować, to szanse pobicia rekordu są duże. Szczególnie ważne będzie tu ostatnie 60 km prowadzące drogami żwirowymi na otwartej przestrzeni. Czy zawodnicy będą się wspierać w drodze po nagrodę?

Attakwas Extreme Mountain Bike Challenge odbędzie się na dwóch dystansach: 121 km, 2900 m przewyższeń i 54 km, 1100 m przewyższeń.

Źródło i foto: thehubsa.co.za, atta.co.za.

Posted in MARATONY ŚWIAT, MTB and tagged , .

Dodaj komentarz