Z okazji Dnia Dziecka – tutorial jak narysować rower

Konia z rzędem temu, kto z pamięci, bez zerkania na grafiki i zdjęcia narysuje rower. Niby proste, a jednak…

Większość z nas po narysowaniu okręgów w roli rowerowych kół zawiesza się w pytaniu: jak to było? Zupełnie jak znana piosenka, która tłucze nam się po głowie, natomiast zaśpiewać z pamięci nie da rady.

Ze mną było tak samo, pewnego dnia mając pracę koncepcyjną, a przy rysowaniu lepiej mi się myśli, zaczęłam rysować okręgi. Niektórzy kreślą ósemki, ja okręgi. Projekt, który obmyślałam dotyczył tras rowerowych, więc naturalnym było, że z moich okręgów bezwiednie powinien powstać zarys roweru… Ale nie powstał, bo kolejne dorysowywane kreski nijak roweru nie przypominały. W tym oto momencie robota koncepcyjna poszła w odstawkę.

Wpisałam w google „grafika roweru”, z dziesiątek wybrałam taką, która była najłatwiejsza do powtórzenia. Okazało się to rzeczywiście proste, podobnie jak ze wszystkim co już umiemy. Szczerze napiszę, że bez pomocy internetu rysowany rower by nie powstał. Grafikę rozebrałam na czynniki pierwsze i oto co uzyskałam: okrąg, okrąg, trójąt, kreska, kreska, kreska, kierownica, siodełko, pedały. Gotowe :).

Poniżej tutorial jak łatwo narysować rower. Powodzenia!

{youtube}QaJIc6oVPRI&feature{/youtube}

Podsumowując:

Podstawowa sprawa: rowerowe koła. Jeżeli nie zależy nam na pięknych okręgach narysujcie je odręcznie. Pomocny będzie również kubek, szklanka lub cokolwiek okrągłego od czego można odrysować okrąg. Ja idąc prostą drogą odbiłam ślady od kubka z kawą. Okręgi już mamy.

Teraz ustalamy, które koło wolimy jako tylne. Już? Oznaczamy środek wybranego okręgu i z tego punktu rysujemy trójkąt. Tylny trójkąt roweru gotowy. Jakie to proste 🙂

Kolejny krok to narysowanie widelca. W kole przednim oznaczamy środek i z tego punktu w górę pod lekkim skosem rysujemy linię prostą kończąc ją na wysokości górnego wierzchołka trójkąta.

Następnie łączymy górny kraniec linii obrazującej widelec linią poziomą z górnym wierzchołkiem trójkąta oraz z wierzchołkiem podstawy trójkąta. Zaczyna przypominać rower, prawda?

Teraz zostało nam dorysowanie kierownicy i siodełka. Na koniec rysujemy pedały – kreska i dwa ogonki.

Oto i cały rower w najprostszej wersji 🙂

 

 

 

Posted in AKADEMIA ROWEROWA and tagged .

Dodaj komentarz