Złoty Fat Bike – najdroższy rower na świecie

Hause of Solid Gold, jak nazwa wskazuje to Dom z Czystego Złota. Założycielem tego ekskluzywnego sklepu jest projektant i artysta Hugh Power, który uważa, że ma powołanie do tego, aby przynosić światu coś bardzo wyjątkowego. Wykonanego ze złota, oczywiście. W Hause of Solid Gold można nabyć wszelkie dobra luksusowe, jakie tylko jesteśmy w stanie wymyślić. Oczywiście biżuterię, zegarki, jak również szachy, gwoździe, wykałaczki, rurki do napojów, a nawet złoto koloidalne w dziale 'żywność’. W House of Solid Gold można on-line kupić również rower,  za 1 mln $.

To najdroższy rower na świecie, pokryty 24 karatowym złotem. Wspólnie z Powerem nad projektem pracował Dan Bull, organizator ekstremalnego zimowego wyścigu rowerowego na Alasce. Efektem tej pracy jest model nazwany The Beverly Hills Edition, rower typu „fat bike” na grubych oponach.

Wykonano tylko 13 sztuk, a każda z nich dostosowana indywidualnie do potrzeb klienta.Pięknym akcentem jest logo THSG wykonane z 600 czarnych diamentów i 500 złotych szafirów. Jedno z siodełek pokryte było skórą aligatora w kolorze czekoladowym. Każdy z 13 rowerów ma wygrawerowane nazwisko artysty i nadany numer od 1 do 13.

THSG współpracuje z organizacją non-profit The Way to Happiness Foundation International, około 90% lub więcej, wpływów ze sprzedaży tego roweru przekazywane będzie bezpośrednio do tej organizacji.

Źródło: thehouseofsolidgold.com, zdjęcia: internet.

 

 

 

Posted in CIEKAWOSTKI and tagged .

Dodaj komentarz